Erkeklerde Meme Büyümesi Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları

jineomasti

Erkeklerde de kadınlar gibi meme bezi ve memeyi oluşturan yağ dokularından oluşmaktadır. Meme oluşumu son derece atrofik bir yapıdır. Erkeklerdeki meme yapısı kadınsı meme yapısı olgusuna oluşmasına jinekomasti tanımı getirilmiştir. Tıp dilinde jinekomasti olarak tanımlanan bu kavram estetik cerrahi operasyonlarında da aynı tanımla kullanılmakta ve estetik jinekomasti olarak anılmaktadır. özellikle genç erkeklerde bu durumun görülmesi psiklojik olarak kendilerini kötü ve sosyal çevreden uzakta görmektedirler.

Jinekomasti sorunları ancak ve ancak estetik plastik cerrahi uygulamaları ile tedavi edilmektedir. Ergenlik dönemlerde erkek göğüslerinde meyadana gelen göğüs büyümesi ergenlik döneminde görülen hormonal gelişmelerdendir. Bu durum geçici bir durumdur fakat bazı etkenlerden dolayı kalıcı olan bu gelişimler erkeklerde jinekomasti problemlerine yol açarlar.

Yanlızca hormonal problemlerden dolayı gerçekleşmeyen jinekomasti bazen kullanılan ilaçlardan, nadiren görülen tümörlerden dolayıda jinekomasti durumu meydana gelebilir.

Jinekomast Ameliyatı Öncesi

jinekomasti ameliyatların öncesinde bu durumun nedeni niteliğinde hastaya bir tedavi yapılır. Bu tedavide yapılan tespitler ve ameliyat öncesi planlama ile iyi bir operasyon sonrası dönemde hazırlanmış olur. Ameliyat öncesi sizin yapmanız gereken cerrah seçimi ve ameliyatı yapacak olan cerraha sağlığınızla ve kullanmış olduğunuz ilaçlarla ilgili bilgiler vermektir.

Jinekomast Estetik Ameliyatının Yapılışı

Jinekomasti estetik ameliyatı hastane koşullarında gerçekleştirilen genellikle genel anestezi uygulanan cerrahi operasyonlardır. Jinekomasti ameliyatlarının hemen ardından bölgeye bir dren uygulanması gerekir bu dren ameliyatın ardından ilk gün çıkarılacaktır.

Jinekomasti ameliyatlarının ardından hastaya özel bir korse giydirilir. Bu korsenin kullanımı oldukça basit ve kolaydır. İlk 3 hafta giyilmesi gereken bu korse 3. haftanın sonunda yapılacak olan tedavide çıkarılacak ve hasta normal yaşantısına yeni görüntüsü ile devam edecektir.

Jinekomast Estetik Ameliyatı Sonrası

Jinekomasti ameliyatı sonrası rahat geçen bir dönemdir. Hasta normal hayatına ilk günden itibaren geri döner.. Fakat doktorunuzun ameliyat sonrasında vereceği talimatlara mutlak uymalı ve ağır aktivitelerden kaçınmalısınız..

Diğer Estetik Ameliyat Fiyatları

Burun Estetik Ameliyat Fiyatları, Burun Estetiği Ücretleri
Karın Estetiği ve Karın Germe Estetik Fiyatları
Erkeklerde Meme Büyümesi Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları
Meme Dikleştirme Estetik Ameliyatı Fiyatları
Çene ve Boyun Estetiği Fiyatları
Estetik Saç Ekimi Fiyatları
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Jinekomasti Ücretleri, Fiyatları ve Maliyeti

Yorum Gönder

SON YORUMLAR

Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Düğün öncesi estetik yaptırmak moda oldu
Monnie tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Uzman Doktor tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
İrem tarafından 1 gün önce