Estetik olmadan önce iyi karar verin

Estetik olmadan önce iyi karar verin

Estetik plastik cerrahi uzmanları estetik ameliyatına karar verme aşamasının en önemli aşama olduğunu kaydetmektedir. Hastalar ameliyat kararı vermeden önce gerçek beklentiler içerisinde olması gerektiğini vurgulayan uzmanlar eğer gerçek dışı beklentiler içerisinde olan hastalar varsa bu tür hastaların öncelikli olarak psikolojik yardım almaları gerektiğini vurguluyorlar.

Örneğim benim kalçam biraz daha çıkık olsun, burun sırtım düz olsun yada burnum şu ünlüye benzesin diye estetik cerrahilerin kapısını çalan hastalar daha sonra yaptırmış oldukları bu operasyonlardan pişmanlık duyabilirler. Hangi operasyona neden ihtiyacınızın olduğu çok önemlidir. Doğru operasyona doğru karar vermek ve bu konuda bir uzmandan destek almak verilecek kararı daha doğru kılmaktadır.

Türkiyedeki estetik plastik cerrahi operasyonlarına bakış açısı

Hasta ameliyat öncesinde ne istediğine çok iyi karar vermelidir. Sonraki aşamada ise kendisini çok iyi anlayan ve kendisinin ne istediğini çok iyi bilen bir doktor seçimi yapmalıdır. Doktor ile hastanın iletişimi çok önemlidir. Doktoru hastanın ne istediğini çok iyi bilirse ameliyat sonucu da ona göre değişecektir. Ameliyat öncesinde bilgisayar ortamında yaratılan tasarımla doktor-hasta arasında bir öncesi-sonrası hazırlanarak ameliyat sonrasında hastanın nasıl bir buruna sahip olacağı önceden belirlenmelidir.

Estetik plastik cerrahi operasyonların diğer cerrahi ameliyatlardan farkı nedir ?

Estetik operasyonların diğer cerrahi ameliyatlardan bir farkı yoktur. Son yıllarda hem estetik yaptıran hastaların sayısı hemde plastik cerrahiye gönül veren doktor sayısında önemli bir ölçüde artma vardır. Gençlerin estetik anlayışına olan ilgili giderek artarken estetik yaşınsa ise ergenlik dönemini geçmiş olma şartı aranmaktadır. Eğer bir hasta estetik operasyon olmaya karar verdiyse ergenlik dönemini geçmik olması ve sistemik bir rahatsızlığı olmaması gerekir. Bunun dışında kalan ve görünümünden memnun olmayan her aday estetik operasyonu olabilmektedir. Genel olarak bakıldığında estetik operasyonların diğer cerrahi operasyonlardan bir farkının olmadığını söylemiştik. Bunu daha da açacak olursak diğer cerrahi ameliyatlarda görülebilen komplikasyonlar estetik cerrahi ameliyatlarında da görülmektedir ve hemen hemen tüm operasyonlar risk taşırlar. Hasta ameliyat öncesinde oluşabilecek komplikasyonlara karşı çok iyi uyarılmalı ve ameliyatın öncesi sonrası ve ameliyat aşamaları tüm detayları ile hastaya anlatılmalıdır. Ameliyat öncesinde ve sonrasında hastanın aklında tek bir soru işareti bile kalmamalıdır.

Doktor hastasını çok iyi anlamalıdır

Bu konunun üzerinde defalarca vurgulama yapmak istiyorum. Dokor ile hasta arasındaki ilk görüşme çok önemlidir. Hasta ameliyata kara vermiş ve doktor seçimi aşamasında doktorunu seçerken bazı kriterleri göz önünde bulundurması gerekir. Bu kriterlerin içerisinde en önemli şık ise doktorum gerçekten beni anladımı.. Bunu net olarak ortaya çıkartabilmek için doktorunuza bilgisayar ortamında öncesi sonrası hallerini çıkartın ve tam olarak sizin ne istediğinizi doktorunuza anlatın buna beraber karar verin..

Estetik ameliyat sonrasında özgüven artıyor

Kişinin dış görünümü ile içsel düşüncesi arasında bir bağ vardır. Estetik operasyon sonrasında bu bağ oldukça güçlenir ve kişinin kendisine olan güveni estetik operasyonlar sayesinde tazelenir. Kişi çevresinde daha popüler olue ve iş yaşantısında kendisine olan güvenle beraber başarısı da artar. Tabiki burada kişinin iletişimide çok önemlidir. İllaki bu türde gelişmelerde olmayabilir. O zaman kişi gerçekçi beklentileri ile Psikolojik bunalımın dışarısında kalacaktır.

Psikolojik açıdan estetik cerrahi operasyonlarını değerlendirdiğimizde görüyoruz ki tüm estetik plastik cerrahi uzmanları bir psikolog tarafından yardım almakta ve bu tür hastalarına öncelikli olarak psikolojik destek sağlamaktadır.

Yorum Gönder

SON YORUMLAR

Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Düğün öncesi estetik yaptırmak moda oldu
Monnie tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Uzman Doktor tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
İrem tarafından 1 gün önce