Estetik olmaya karar verirken dikkatli olun

Estetik olmaya karar verirken dikkatli olun

Estetik ameliyata karar veren bazı insanların gerçeküstü beklentiler içerisine girdiklerini belirten plastik cerrahi uzmanları eğer estetik operasyon olmaya karar verirseniz bunu gerçekçi beklentiler içerisinde olması gerektiğini belirtiyorlar. Herhangi bir estetik operasyonu olmaya kara veren kişinin psikolojik olarak bir sıkıntısı olmaması gerekir. Bunu ilk görüşmede biz plastik cerrahiler anlıyoruz ve bu tür hastaları ameliyat etmemeye karar veriyor. Bunun nedeni ise kişi gerçek üstü beklentilerle ameliyat olmaya karar veriyor. Sanıyor ki; eğer ameliyat olursa insanlar ona çok farklı bir gözle bakıcak ve insanlarla olan ilişkileri daha iyi olacak. Elbetteki plastik cerrahi operasyonlarının insanlar üzerinde bu tür etkisi var insanın kendisine olan özgüveni arttırdığı kesin ama buna büyük ümitler bağlamak ise yanlıştır.

Burun estetiği ameliyatı olmaya karar verdiyseniz bunlara dikkat edin !

Burun estetiği operasyonları burnu hem fonksiyonel olarak hemde estetik amaçlı düzelten cerrahi operasyonlardır. Burun estetiği operasyonları ciddi bilgi birikim ve tecrübe isteyen cerrahi işlemlerdir. Bu nedenle bu operasyonların bu konuda uzmanlaşmış plastik cerrahilerce yapılması çok önemlidir. Burun yüzün tam ortasında bulunan ve en ufak bir değişimiyle kişiye bambaşka bir ifade veren organdır. Bu nedenle burun estetiği ameliyatları zor ameliyatlardır. Burun kişiye özgü bir organ olduğundan dolayı yine kişiye özgü bir estetik operasyon yapılmalıdır. Bu konuda benim burnum şu ünlünün burnuna benzesin gibi yaklaşımlar yanlıştır.

Genellikle kimler burun estetiği ameliyatı olmaya karar verirler ?

– Burun sırtı olarak tabir edilen burun üst yüzeyinde kemik çıkıntısı olan ve yan profilden asla fotoğraf çektirmek istemeyenler

– Burun ucunun burun sırtı bölgesine göre düşük olan, burun ucu fazla uzun olan ve burnu mandalla sıkıştırmış gibi dar olan

– Burun estetiği ameliyatı olup burunda nefes problemleri yaşayan yada burnunun şeklini beğenmeyenler

– Burunda nefes problemleri olan, sürekli horlayan veya ağzı açık şekilde uyuyan

– Kendi burnundan memnun olan fakat arkadaşları tarafından burnu ile dalga geçilenler

Burun estetiği ameliyatınızı yapacak olan doktor seçimi çok önemlidir. İyi bir plastik cerrahi seçimi çok iyi burun estetiği sonuçları ortaya koyabilir.

 

Yorum Gönder

SON YORUMLAR

Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Düğün öncesi estetik yaptırmak moda oldu
Monnie tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Uzman Doktor tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
İrem tarafından 1 gün önce