Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları

kalca-estetigi

Kalça estetiği ameliyatları kişinin kendisinden alınan yağ dokusu ve protez uygulamaları kişisin kalçasının estetik bir konuma getirilmesi işlemidir. Kalça şekillendirme estetik operayonlarda amaç kalçanın dik ve çıkık durmasını sağlayarak daha estetik ve güzel bir görünüme sokulmasıdır. Kalça estetiği ameliyatlarında oluaşacak kesi izleri mayo bölgesi içerisinde kalacaktır.

Kalça estetik operasyonlarında kullanılan protezler hastanın fizik yapısına uygun olarak kullanılır. Kalça bölgesine yağ enjeksiyonu uygulaması yapılacaksa bel ve karın bölgesinden alınacak olan yağ dokuları enjeksiyon uygulaması ile kalça bölgesine iletilir.

Kalça estetiği operasyonların hangi durumlarda uygulanır

  • – Kalçalarda sarkmaların olduğu durumlarda
  • – Kalça gelişiminin yaşanması durumunda
  • – Kalçada aşırı çıkıntıların oluşması
  • – Kalça bölgesinde, basenlerde, bel ve sırt bölgesinde yağlanmaların oluşması ve selülitlerin oluşmasında
  • – Çukurlaşmaların oluşmasında
  • – Düzensiz bacaklarda
  • – Gevşekleşen kalçalarda

Kalça estetiği ameliyatları öncesinde dikkat edilmesi gerekenler

Kalça estetik ameliyatları öncesinde doktorunuz sizi bir takım kontrollerden geçirecek kalça bölgesindeki problemlere ve yağlanmanın derecesini kontrol edecek, cilt tipinizi ve uygulanaca olan estetik işlemlerin tekniklerini belirleyecek.

Ameliyat öncesinde sizlere sağğınızla ilgili doktorunuz bir takım sorular soracak. Size ameliyat öncesi ve sonrası nelerin yaşanacağından bahsedecek..

Bu aşamada sizin doktorunuza soracağınız bir takım sorularınız varsa onları soracak ve cevaplarını alacaksınız

Kalça estetiği operasyonları

Kalça estetiği ameliyatları hastane ortamında genel anestezi altında yapılan operasyonlardır. 2-3 saat kadar süren ameliyatlardır.

Kalça şekillendirme işlemleri hangi operasyonlarla yapılıyor ?

– Estetik kalça şekillendirme operasyonları liposuction yani vakumla yağ emme tekniği ile kalça şekillendirme işlemi yapılabilmektedir.

Hangi kalça tiplerinde bu uygulama yapılmaktadır ?

– yan bölgeden bakıldığında düz kalçalar

– yandan bakıldığında yuvarlak fakat arka bölgeden bakıldığında çökük olan kalçalar

– yan bölgelerden çıkıntılı ve arka bölgeye doğru geniş olan kalçalar

– Arka bölgeye doğru sarkmış ve yağlı kalçalar

Bu tür kalçalarda liposuction işlemi ile düzensiz dağılımlar toparlanmakta ve şekil bozuklukları giderilerek daha düzgün olması gereken kalça şekli ortaya çıkarılmaktadır.

Kalçada doku fazlalığı olduğu durumlarda uygulanan tedavi şekli nedir ?

Eğer yanlara doğru fılamış yada arkaya doğru çıkık sarkık bir kalça bölgeniz varsa liposuction vakumla yağ eme işlemi ile kalçanız şekillendirilebilmektedir. Liposuction uygulaması ile emilecek olan yağın miktarına bağlı olarak lokal yada genel anestezi altında işlem yapılmaktadır. Ameliyat kesinlikle bir hastane ortamında ve kalış süresi ise yine alınacak yağla doğru orantılı olarak artmakta ve azalmaktadır. Ameliyat sonrasında 6 hafta boyunca korse giyilmesi gerekmektedir.

Eğer kalçanız bölgesi arka tarafa doğru sarkık ve yağlı bir şekli varsa bu durumda bazen liposuction tek başına yeterli olmayabilir. Bu tür hastalarda cerrahi bir müdahale ile fazla ve sarkık olan dokunun çıkarılması gereklidir. Operasyonda fazla ve sarkık olan deri çıkarılacak ve kalıcak izler mayo bölgesinde saklanacak şekilde bir kesi işlemi gerçekleştirilir. Yapılacak işlemin ardından kişi 1-2 hafta içerisinde yeniden işine gerei dönebilmektedir.

Doku eksikliği durumunda uygulanan tedavi yöntemleri nelerdir ?

Dokunun eksik olduğu durumlarda kalça estetiği uygulamalarında;

Yağ enjeksiyonu; Dokunun eksik olduğu bölümlerde kişiden alınan yağ kalça kası bölgesine enjekte edilebilmektedir. Enjekte dilecek olan yağ ise bacak dış bölgesinde, bacak içi bölgelerinden veya kalçanın üst bölgesinden alınabilmektedir. Enjekte edilen yağ ile birlikte kalçada doku eksikliğinin oluştuğu bölgeler doldurularak kalça daha formda bir görünüme sahip olacaktır.

Kalça protezi; Eğer kişide enjekte edilecek kadar yağ bulunmadığı durumlarda protezle kalça büyütme işlemleri gerçekleştirilir. Değişik ebadlarda ve hastanın istediği büyüklükte silikon protezler kalça bölgesine yerleştirilir. Ameliyat genel anestezi altında gerçekleştirilmektedir. Protez iki kalça arasındaki oluktan yapılan kesi işlemi ile kalça kasının altına yerleştirilir. Drenler 2-4 arasında hastadan çıkarılır. Hasta ilk günden itibaren oturmaya başlayabilir. Protez uygulamasının ardından hasta 1-2 hafta sonra gündelik yaşantısına ve işine geri dönebilir.

Diğer Estetik Ameliyat Fiyatları

Burun Estetik Ameliyat Fiyatları, Burun Estetiği Ücretleri
Karın Estetiği ve Karın Germe Estetik Fiyatları
Erkeklerde Meme Büyümesi Jinekomasti Ameliyatı Fiyatları
Meme Dikleştirme Estetik Ameliyatı Fiyatları
Çene ve Boyun Estetiği Fiyatları
Estetik Saç Ekimi Fiyatları
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Jinekomasti Ücretleri, Fiyatları ve Maliyeti

21 Yorum

Yorum Yaz

Zehra

Hocam kalçalarıma yağ enjeksiyonu uygulaması yaptırmak istiyorum okuduğum kadarı ile çevremden duyduğum kadarı ile enjekte edilen yağların bir kısmı eriyormuş doğrumudur. Birde yağ enjeksiyonu için yağ alınacak bölgede çukurlar oluşur mu ?

Uzman Doktor

Yağlar istenilmeyen bölgelerden düzenli olarak alınmaktadır. Bu işlem sonucunda bölgede herhangi bir çökme vb. yaşanmaz. Yağ enjeksiyonun bir kısmı emilmektedir.

Recep

Hocam vücudum gayet düzgün ve atletik bir vücuda sahibim fkat bel kısmı oldukça geniş kıyafetlerim son derece biçimsiz oluyor ve kendime göre kıyafet bulmakta oldukça zorlanıyorum. Bende yağlar kalça bölgesinde toplanıyor. Bunun yapılacak operasyonla önlenebildiğini okudum acaba bu ne kadar doğrudur.

Uzman Doktor

Liposuction ugyulamaları ile sorununuz ortadan kalkacaktır.

Ajda

Hocam benim sorunum kalçamda kalçam çok düz ve toparlanmasını istiyorum yuvarlak bir kalçaya sahip olmak istiyorum yapılan yağ enjeksiyonu uygulamasının zamanla eridiğini duydum verdiğim paralar boşamı gidecek.

Uzman Doktor

Zamanla bir miktar erime oluşacaktır ve yeniden uygulanması gerekir.

Aysun

Merhabalar ben çok güzel ve hoş bir vücuda sahibim üçgen olarak tabir edilen bir vücudum var. Fakat benim şöyle bir sorunum var alt bölgem kilo almıyor. Yani üst bölgem alt bölgeme göre biraz daha kilolu duruyor. acaba yağ enjeksiyonu ile bu çözüm olabilir mi ? yapılan yağ enjeksiyonu kalıcı olur mu alınacak sonuçların kalıcılığı nedir ?

Uzman Doktor

Elbette yağ enjeksiyonu yapılabilir. Ancak bunun için vücudunuzda yeterince yağ olması gerekir. Bu bir çeşit doku aşılamasıdır ve konan yağın %40-60 ı tutar ve konulan yerde yaşamaya devam eder. Göbek altı bölgesinden kastınız kalça bölgesi ise ve yeterince yağ dokunuz yoksa popo protezi, alt bacaklar ise bacak protezi konabilir.(Silikon protez) Bunlar genel bilgi olup, sizi daha doğru yönlendirebilmem için muayene etmem veya önden, yandan,yarım yandan (çapraz veya oblik) ve arkadan çekilmiş fotoğraflarınızı görmem gerekmektedir.

Beren

Hocam ben kalça ameliyatı oldum ameliyat sonrasındaki durum ise sağ kalçam sol kalçamdan daha büyük nasıl eşit olabilirler nasıl bir tedavi olmama gerekiyor. Yoksa yeniden ameliyat mı olacağım ?

Uzman Doktor

Merhaba, ne tip bir kalça ameliyatı olduğunu daha ayrıntılı yazarsanız sevinirim. Estetik amaçlı bir ameliyat mı ,yoksa kalça ekleminizi ilgilendiren bir ameliyat mı? Yine de ön bilgi olarak kalça bölgenizdeki asimetriye yağ enjeksiyonu ile giderebiliriz diye düşünüyorum.

Ceyda

Doktor bey kalçamda sorun var ve bu konu beni oldukça üzmektedir. Psikolojik olarak bu durumdan dolayı çok etkileniyorum. vajinamın üst kısmında kemik var kabarık oval şekilde bariz belli oluyor bu ne olabilir konu hakkında beni bilgilendirirmisiniz ?

Uzman Doktor

Zayıf iseniz kalça kemiğinizin ön bölümü çıkık olarak görülüyordur.Bu takdirde yağ enjeksiyonu yaparak görünümü doğal/estetik hale getirebiliriz.

Dudu

Hocam benim kalça bölgelerimin yanlarında çıkıntılar vear ve kalça görünümümü oldukça bozduğunu söyleyebilrim o bölgeye yağ enjeksiyonu uygulamamız mümkünmüdür ?

Uzman Doktor

Evet yağ enjeksiyonu uygulaması yapılabilir.

Dilara

İki çocuk annesiyim doğumlardan sonra vücudumun görünümü oldukça boozuldu ve spor yapmaya başladım yaklaşık olarak 2-3 senedir düzenli olarak spor yapıyoprum ama vücut görünümüm hala istediğim şekilde düzelmedi. Kilolu değilim ama basen bölgelerini bir tülü eritemiyorum kendi ile barışık olmak çok önemli ama mutlaka liposuction tedavisi ile bu bölgelerimi küçülteceğim..

Fulya

Hocam benim sorunum kalçalarımın sarkık ve düz olması acaba estetik bir işlem yaptırırsam kilo alıp verme sonrasında yeniden aynı duruma gelirmiyim ?

Uzman Doktor

Yapılan işlemler sonrasında kilonuzun korunması çok önemlidir.

Hazan

hocam kalçalarımda sarkma ve orta kısmında çuukurluk var nasıl bir uygulama yapılması gerekir ve düzeltilebilir mi ?

Uzman Doktor

Merhaba,kalça endolift’i sizin için uygun olacaktır.Kalçadaki çukurluklar için de yağ enjeksiyonu uygulanmalıdır.Fiyatına gelince ancak yapılacak muayene sonucunda belirlenebilir.

İrem

Doktor bey ben kıl dönmesinden dolayı ameliyat oldum bu ameliyatlar büyük ameliyatlardı ve sonrasına kalçalarım dümdüz oldular düzgün bir kıyafet giyemniyorum ve milletin alay konusu oluyorum bu konudan dolayı evlenemiyorum bile yardımcı olunuz.

Uzman Doktor

İrem hanım kalça estetiği ameliyatları ile istediğiniz görünüme sahip olabilirsiniz.

Yorum Gönder

SON YORUMLAR

Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Düğün öncesi estetik yaptırmak moda oldu
Monnie tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Uzman Doktor tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
İrem tarafından 1 gün önce