Sıkıldım estetik yaptırmak istiyorum

burun-estetigi

Gerçek dışı beklentiler içerisine giren ve estetik ameliyat sonrasında dünyasının pozitif yönde değişeceğini ve tüm insanların ona farklı davranacağını zannedenler büyük bir hayal kırıklığı ile karşılaşabilirler. Uzmanlara göre burnumun şeklinden sıkıldım diyerek estetik yaptırılmaz.

Estetik ameliyatı olmaya karar verirken çok iyi düşünülmesi gerektiğini ve emin olmadan kesinlikle bir operasyona kalkışılmaması gerektiğini dile getiren estetik plastic cerrahi uzmanları bu operasyonu olurken ise gerçekçi beklentilerin dışarısına çıkılmaması gerektiğini vurguluyorlar.

Bir anlık ben şuramdan veya buramdan sıkıldım diye estetik yaptıranlar geriye dönmek için milyarlar harcamakta fakat geriye dönmek ise imkansız olmaktadır. Abartılı isteklerde aynı şekilde burnum şu ünlüye benzesin diye gelip yapıldıktan sonra ise yüzüne hiç gitmeyen bir yapan burun ile dolaşmak zorunda kalan çok insan var. Estetik ameliyatlarla doğalı yakalamak ve kişiye özgü olan doğal işlemler yapmak çok önemli bununda öncesi ise eğer gerçekten hastanın buna ihtiyacı varsa yaptırması daha önemlidir.

Hiçbir estetik doktoru olacaktan daha ilerisini yani mucizeyi hastasına vaad etmeyecektir. Hatta bu tür hastalarını estetik cerrahi doktoru kesinlikle ameliyat etmeyecektir. Estetik ameliyatlarını bir kurtarıcı olarak görenler hiç bir zaman bunun öyle olmayacağını bilmeleri gerekmektedir. Estetik operasyonlar yanlızca olması gerekeni kişiye geri kazandıran işlemlerdir.

İnsan vücudu bir heykel değildir. Hiç bir zaman bir heykel insan vücuduna benzemez insan vücudu dokulardan oluşur ve bir iyileşme süreci vardır. Bu nedenle gerçekçi beklentiler ile yapılan operasyonlarda doğru işlem doğru sonuçlara götürebilir. Sizi bu konuda en iyi anlaayn iyi iletişim kurduğunuz ve sizin istediğinizi bilen bir doktor ile çalışmaya özen göstermelisiniz. Size onuda yaparız bunuda yaparız diyen bir doktor size ne kadar gerçek geliyorsa sonuçlarınız o kadar gerçekçi olacaktır.

Estetik ameliyatların diğer operasyonlardan farkı nedir ?

Estetik cerrahi operasyonların giderek arttığını belirten uzmanlar hmen hemen herkesin bir kere estetik plastic cerrahi uzmanının kapısını çaldığını belirtiyor. Yanlıca hastalar değil estetik cerrahi doktorlarının da arttığını belirten uzmanlar bu konuda bir popülerliğin olduğunu ve estetik cerrahi ameliyatlara insanlarn bir kurtarıcı olarak baktığını belirtiyorlar.

Estetik operasyonlar için ergenlik dönemi tamamlanmış olmalı

Estetik operasyonlar için uzmanlar bayanlarda 17 erkeklerde ise 19 yaşının tamamlanması gerektiğini belirtiyorlar. Eğer bir kişi estetik cerrahi ameliyatına karar verdiyse kişide bunu engelleyecek psikolojik yada sistemik bir rahatsızlığın olmaması gerekmektedir.

Diğer yandan görünümü ile ilgili olarak sorunları olan herkes bu ameliyat için uygun bir adaydır. Özel bir operasyon olmasına karşın estetik plastic cerrahi operasyonlarının diğer cerrahi oprasyonlardan bir farkı yoktur.

Yapılan cerrahi operasyonlarda hem estetik kaygılar giderilmekte hemde fonksiyonel olarak düzeltmelerde yapılmaktadır. Örneğin bir burun estetiği operasyonunda hem burundaki görünüm düzeltilirken hemde hava yolu bozuklukları giderilebilmektedir.

Hastayı bilgilendirmek çok önemli

Operasyon öncesinde hastanın doktoru, doktorun ise hastayı anlaması çok önemli.. Hasta ameliyat ile ilgili tüm detayları bilmeli o ameliyat sırasında hangi işlemlerin yapılması ameliyat günü ve sonrasında nelerin yapılması gerektiği konusunda her detaya hakim olmalıdır. Esttik operasyonlarda da diğer cerrahi ameliyatlarda olduğu gibi komplikasyonlar olabilmektedir. Bu komplikasyonlara karşı hasta tamamen bilgilendirilmeli ve oluşabilecek komplikasyonlara karşı hastanın tedbirli olması sağlanılmalıdır. Ameliyat öncesinde hastanın öncesi sonrası durumuda bilgisayar ortamında hastaya sunulmalı ve ameliyat sonrasında hastanın nasıl bir sonuç alacağı hastaya gösterilmelidir.

Estetik ameliyat sonrasında hastadaki öz güven artışı

Estetik operasyonlar sonrasında kişinin kendi ile daha barışık ve özgenin arttığını belirten uzmanlar çevresinde ise daha popular bir konuma oturuyorlar. Bu durum kişinin kendi hayatında ve iş yaşamında da başarıları beraberinde getirdiği bir gerçek..

Yorum Gönder

SON YORUMLAR

Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Bircan tarafından 1 gün önce
Düğün öncesi estetik yaptırmak moda oldu
Monnie tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
Uzman Doktor tarafından 1 gün önce
Kalça Estetiği Ameliyat Fiyatları
İrem tarafından 1 gün önce